PŘEDSTAVENÍ NOVÉ PODOBY OBCHODNÍHO CENTRA V HOLEŠOVICÍCH SE ZÚČASTNILO NĚKOLIK DESÍTEK OBČANŮ

Velký zájem veřejnosti vyvolala nová podoba obchodního centra v lokalitě tzv. Holešovického trojúhelníku, kterou v úterý 25. dubna na radnici Prahy 7 společně představili zástupce britské developerské skupiny LORDSHIP Václav Matoušek a starosta této městské části Jan Čižinský. Nová podoba je výsledkem dlouhého vyjednávání mezi investorem a radnicí sedmé městské části. Veřejné prezentace se zúčastnilo přes padesát občanů Prahy 7.

Starosta Jan Čižinský na úvod shrnul vyjednávání s investorem, které trvalo rok a půl. “Celé vyjednávání směřovalo k tomu, aby výsledek byl městským obchodním domem a aby odpovídal charakteru naší čtvrti”, uvedl starosta Čižinský.

Kromě nového hmotového a vizuálního řešení centra se investor rozhodl změnit i název, místo původního Paláce Stromovka ponese objekt označení LETNÁ OBCHODNÍ CENTRUM. Podle Václava Matouška chce investor na základě dosažené dohody zahájit stavbu co nejdříve a na spodní části objektu mohou stavební práce začít již na podzim letošního roku. Pokud řízení o změně územního rozhodnutí nezdrží průtahy, celý objekt by mohl být dokončen již v polovině roku 2019.

Po představení projektu zazněla řada dotazů od občanů či zástupců občanských spolků. Účastníky diskuse zajímala například možnost využití podzemního parkoviště pro rezidenty městské části, budoucí složení obchodů v centru či dopad na dopravní intenzitu v přilehlých ulicích.

Podle zástupců investora je pro rezidenty Prahy 7 připraveno minimálně 150 z celkových 500 parkovacích míst v objektu za garantovanou cenu 20 Kč za noc. Podstatnou část přízemí centra pak zaplní supermarket, který v této části Prahy 7 podstatně uleví přetlaku kupujících v menších obchodech typu samoobsluhy. Investor uvedl, že myšlenku lokálního obchodního domu dodržuje i ve své nájemní politice a místo luxusu upřednostní obchody pro denní potřeby typu drogerie či pekařství, ale i lékařské ordinace.

Protože se obchodní centrum bude orientovat hlavně na každodenní nákupy místních obyvatel, budou se zákazníci rekrutovat z okolí objektu či z těch, kteří danou lokalitou projíždí do práce. Centrum má proto dopravu zvýšit jen v řádu jednotek procent.

Pro bezprostřední sousedy objektu pak byla tématem celková výška nové podoby centra. Ta se oproti původnímu projektu snížila o deset metrů a objekt tak bude po celé délce nižší než římsy protějších domů v ulici Veletržní – viz přiložené pohledy dále

Přestože změna projektu znamená pro investora další zpoždění zahájení stavby, společnost LORDSHIP je s výsledkem vyjednávání spokojená. “Jsem přesvědčen, že díky dojednaným úpravám dostanou obyvatelé Prahy 7 po všech stránkách lepší projekt,” uvedl ředitel společnosti LORDSHIP Václav Matoušek.

Představení centra přenášela společnost LORDSHIP živě na facebookovou stránku projektu https://www.facebook.com/letnaoc/, kde je záznam volně k dispozici.