Praha 7 bude mít nové obchodní centrum: Letná OC

Vážení návštěvníci,

je tomu už více než čtrnáct let, kdy se objevily první plány na zbudování obchodně-administrativního centra v oblasti tzv. Holešovického trojúhelníku, který tvoří ulice Strojnická, Veletržní a Dukelských Hrdinů. Až nyní se však podařilo přikročit k realizaci projektu, který ve své minulosti hned několikrát změnil nejen svůj vzhled, ale i svůj název.

Jsem hrdý na to, že se nám ve spolupráci s vedením Prahy 7 podařilo po letech různých peripetií dohodnout takovou podobu projektu, která vyhovuje všem. Dosažení složitého kompromisu nás všechny stálo stovky hodin těžkých vyjednávání. Na druhé straně věřím, že náš projekt bude dobrým příkladem, že mezi soukromým investorem a městskou částí může vzniknout dohoda na projektu, který umožní rozvoj území. Jsem bytostně přesvědčen, že k lepšímu.

V tuto chvíli směřujeme k tomu, že s výstavbou projektu se po všech nezbytných administrativních krocích započne ještě na podzim letošního roku. Obchodní část projektu s garážemi by pak podle ideálních plánů měla být dokončena za jeden rok. Administrativní část pak zhruba o půl roku později. Předpokládám tedy, že kompletní by projekt mohl být již v květnu 2019.

Jak jsem naznačil, náš projekt v minulosti často měnil název. Nyní je tomu už naposled. Chtěli bychom uzavřít kapitolu se jménem Palác Stromovka. V této etapě se z projektu, v jehož realizaci věřil již jen málokdo, stal projekt s reálným plánem výstavby. Změnil se co do velikosti, tak i do své celkové podoby. Dnes jsem přesvědčen, že ku prospěchu svého okolí.

Rád bych Vám proto představil LETNÁ OBCHODNÍ CENTRUM, ve kterém se snad již brzy setkáme. Naší ambicí je, aby sloužilo především lidem, kteří žijí v blízkém okolí. Při výběru nájemců proto budeme usilovat o to, abychom zkvalitnili a doplnili služby, které dnes v Holešovicích chybí. Budeme proto naslouchat i přání obyvatel. Kdybyste tedy měli jakýkoliv podnět, napište mi na vaclav.matousek@lordship.eu.

Těším se na viděnou v Letná OC!

Václav Matoušek, ředitel společnosti LORDSHIP